نمایش سایدبار

پورت ها

در سرویس ابری Docker چابکان این امکان را دارید که چندین پورت را در سرویس خود باز کنید و از آن ها استفاده کنید. با بازکردن پورت در سرویس های چابکان یک پورت خارجی به صورت تصادفی به پورتی که شما اعلام کردید متصل خواهد شد و می توانید از آن استفاده کنید.

افزودن پورت جدید

برای اضافه کردن و یا ویرایش کردن پورت های سرویس، ابتدا باید وارد حساب کاربری تان شوید و از منوی بالا روی سرویس ها کلیک کنید و از لیست سرویس ها وارد داشبورد سرویس موردنظر خود شوید. حالا از منوی راست داشبورد سرویس بخش پورت ها کلیک کنید و در این صفحه لیست پورت های باز سرویس خود را می توانید مشاهده کنید که با زدن روی دکمه ایجاد پورت جدید می توانید یک پورت روی سرویس خود باز کنید.

دامنه و پورت پیشفرض

در سرویس داکر چابکان به صورت پیشفرض پورت ۸۰ باز می باشد و دامنه پیش فرض سرویس با توجه به پورت پیشفرض کار خواهد کرد. این بدین منظور است که اگر پورت پیشفرض سرویس را به طور مثال روی ۸۰۰۰ تنظیم کنید، دامنه پیشفرض سرویس به آن پورت اشاره می کند.

انواع پورت ها

شما پورت هایی که باز می کنید یا به صورت udp هستند یا tcp که از هر دوی آن ها می توانید در چابکان استفاده کنید. اگر پورتی که باز کردید به صورت udp کار می کند(مانند پورت دیتابیس ها) برای استفاده باید هاست سرویس + پورت خارجی را استفاده کنید. مثال: services.irn1.chabokan.net:32556

اما اگر پورتی که باز کردید به صورت tcp کار می کند(مثل وب اپلیکیشن ها و سایت ها) باید یک دامنه یا ساب دامنه به آن پورت اختصاص دهید تا بتوانید از آن پورت استفاده کنید.

مثال:

example.com ===> 80

blog.example.com ===> 4000