نمایش سایدبار

انتقال از هاست CPanel

برای انتقال وردپرس از هاست CPanel خود به چابکان کافیست مراحل گفته شده در این صفحه را قدم به قدم انجام دهید تا به صورت کامل وردپرس خود را به چابکان انتقال دهید.

قدم اول: پشتیبان گیری

ابتدا باید از فایل های وردپرس خود یک فایل پشتیبان تهیه کنیم تا بتوانیم آن ها به چابکان انتقال دهیم. برای این کار کافیست وارد CPanel شده و از طریق File Manager تمام فایل های وردپرس خود را به صورت یک فایل فشرده (tar.gz) در بیاورید.

قدم دوم: آماده سازی

سرویس ابری وردپرس چابکان به صورت پیشفرض یک نسخه وردپرس را برای شما نصب می کند. برای انتقال ابتدا باید فایل های پیشفرض را به صورت کامل حذف نمایید.

۱- از طریق FTP

برای حذف فایل های پیشفرض وردپرس کافیست با استفاده از پروتکل FTP وردپرس که مشخصات آن در صفحه اصلی سرویس شما موجود است، به سرویس ابری خود متصل شوید و فایل های داخل ریشه برنامه (داخل پوشه app) را حذف نمایید.

۲- از طریق کنسول

برای حذف فایل های پیشفرض وردپرس کافیست با استفاده از کنسول سرویس، فایل های داخل ریشه برنامه (به صورت پیشفرض داخل دایرکتوری ریشه هستید) را با دستور زیر حذف نمایید.

rm -rf $(ls -A)

قدم سوم: بارگذاری فایل های وردپرس

بعد از ایجاد فایل فشرده شده وردپرس از ۲ روش می توانید آن را به چابکان انتقال دهید.

۱- از طریق FTP

برای انتقال فایل فشرده شده وردپرس کافیست ابتدا آن را دانلود کنید و سپس با استفاده از پروتکل FTP وردپرس که مشخصات آن در صفحه اصلی سرویس شما موجود است، به سرویس ابری خود انتقال دهید.

۲- از طریق کنسول

در روش قبلی شما ابتدا باید فایل فشرده شده وردپرس را دانلود کنید و سپس آن را بارگذاری کنید که این کار باعث هدر رفتن حجم اینترنت شما می شود. روش سریع تر و بهتر استفاده از طریق کنسول سرویس خود می باشد که شما می توانید با استفاده از دستور زیر فایل فشرده شده را در سرویس خود دانلود نمایید:

wget http://yoursite.com/backup.tar.gz

توجه داشته باشید که به جای آدرس بالا باید آدرس فایل فشرده شده که در هاست CPanel شما وجود دارد را وارد کنید.

با زدن این دستور کنسول شروع به دانلود فایل شما می کند و بعد از اتمام فایل فشرده شما آماده استفاده می باشد.

قدم چهارم: خارج کردن فایل فشرده

حال که شما فایل فشرده وردپرس را با موفقیت به سرویس خود انتقال دادید کافیست با دستور زیر آن را از حالت فشرده خارج کنید.

tar -xvf backup.tar.gz

با زدن این دستور کنسول شروع به خارج کردن فایل ها از حالت فشرده می کند و بعد از اتمام با زدن دستور زیر می توانید لیست فایل های خارج شده را مشاهده بفرمایید

ls

اگر نیاز بود تا فایل ها جابجا شوند می توانید با خواندن صفحه دستورات پایه کنسول ابتدا با دستورات ساده آشنا شوید و با استفاده از آن ها، فایل های خود را جابجا بفرمایید.

در انتها کار برای صرفه جویی در فضای دیسک سرویس خود پیشنهاد می شود فایل فشرده انتقال داده شده را با دستور زیر حذف نمایید تا فضای بیشتری در اختیارتان قرار داده شود.

rm -rf backup.tar.gz

قدم پنجم: تنظیمات دیتابیس و wp-config

چابکان به صورت خودکار با استفاده از متغیرهای محیطی (env) فایل wp-config.php را برای شما ایجاد می کند و نیازی نیست که شما تغییری در این فایل انجام دهید. اگر فایل wp-config.php در فایل های انتقالی شما وجود داشته باشد این عملیات انجام نخواد شد. برای خودکاری سازی فرآیند ایجاد فایل wp-config.php کافیست با استفاده از دستور زیر این فایل را از سرویس خود حذف نمایید

rm -rf wp-config.php

بعد از حذف فایل wp-config.php نیاز است که یکبار سرویس خود را ریستارت نمایید تا فایل wp-config.php به صورت خودکار با استفاده از متغیرهای محیطی (env) ایجاد شود.

قدم ششم: پایان

اگر تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید، انتقال با موفقیت انجام شده است و حالا نوبت به انتقال دیتابیس از CPanel به چابکان رسیده است. که برای این کار ابتدا باید از طریق phpmyadmin هاست CPanel خود از دیتابیس خود پشتیبان تهیه نمایید و آن را به چابکان انتقال دهید.

توجه: اگر فرآیند انتقال را با فایل zip انجام دهید، باید بجای دستور tar -xvf از unzip استفاده نمایید.

توجه: اگر فرآیند انتقال را با فایل zip انجام دهید، ممکن است در خارج کردن فایل از حالت فشرده با فایل هایی که نام فارسی دارند با مشکل مواجه شوید.

اگر در هرکدام از مراحل بالا مشکل یا سوالی برایتان به وجود آمد می توانید از طریق حساب کاربری خود اقدام به ارسال تیکت نمایید تا در کمترین زمان بهترین پاسخ را دریافت بفرمایید.