نمایش سایدبار

استقرار اولیه ASP.NET Core

در این بخش به شما کمک می کنیم سرویس ASP.NET Core خود را در کمترین زمان در پلتفرم ابری چابکان استقرار دهید و با تمرکز بیشتر کسب و کارتان را رشد دهید.

سرویس های میزبانی آسان چابکان به روش های مختلفی امکان استقرار را دارا هستند، این شما هستید که می توانید انتخاب کنید کدام روش برای شما مناسب تر می باشد، برای آشنایی با هر کدام از روش های استقرار می توانید از لیست زیر اقدام به مطالعه بیشتر بفرمایید:

اگر سرویس خود را از طریق CLI چابکان استقرار داده اید حتما صفحه تنظیمات مسیر های دائمی را نیز مطالعه بفرمایید که هم با فرآیند deploy از طریق cli بیشتر آشنا شوید و هم مشکلی برایتان ایجاد نشود.

خطاهای رایج در فرایند استقرار

چابکان سعی می کند بهترین تنظیمات برنامه شما را تشخیص دهد و سرویس شما را به بهترین شکل استقرار دهد. اما با توجه به تنوع ساختار برنامه‌های ASP.Net Core، ممکن است که برخی از این تشخیصات خودکار با مشکل مواجه شوند و چابکان نتواند تنظیمات درست را شناسایی کند. در چنین زمانی شما باید یکسری از تنظیمات را از طریق متغیر های سرویس شخصا انجام دهید.

معرفی فایل .dll نهایی برنامه که بعد از بیلدکردن ساخته می‌شود. (بدون پسوند)

DOTNETCORE_FINALDLLNAME=filename

معرفی فایل .csproj اصلی برنامه. (به صورت نسبی وارد شود)

DOTNETCORE_CSPROJECTFILE=path/to/folder/my.csproj

هر یک از 2 متغیر DOTNETCORE_FINALDLLNAME و DOTNETCORE_CSPROJECTFILE می توانید از طریق تنظیمات سرویس و بخش متغیر ها ایجاد کنید و مقدار دلخواه خود را قرار دهید و تنظیمات را ذخیره کنید.

استقرار بدون پابلیش

در پلتفرم ASP.Net Core، برنامه ها از طریق سورس کد به صورت خودکار publish می شوند. که این فرآیند ممکن است کمی زمان ببرد و یا گاهی با خطا های غیر منتظره ای مواجه شود. شما می توانید پروژه خود ابتدا در سیستم خود publish کنید و سپس دایرکتوری publish خود را دیپلوی کنید. اگر که دایرکتوری publish خود را دیپلوی کردید باید از طریق متغیر های زیر برنامه خود را تنظیم کنید.

غیرفعال کردن بیلد پروژه

DOTNETCORE_BUILD=false

معرفی مسیر دایرکتوری publish در چابکان

DOTNETCORE_PUBLISH_DIR=/app/

فایل dll نهایی برنامه شما

DOTNETCORE_FINALDLLNAME=myapp.server

توجه کنید که متغیر DOTNETCORE_FINALDLLNAME به فایل dll نهایی برنامه شما اشاره دارد.