پرش به مطلب اصلی

تکثیر سرویس (انتقال سرویس)


با تکثیر سرویس تمام فایلهای درون سرویس مد نظر در سرویس جدید تکثیر سازی می شوند، اگر از سرویس اشتراکی برای دیتابیس خود استفاده میکنید باید به صورت دستی انتقال دیتا را انجام دهید اما اگر از سرویس دیتابیس جداگانه استفاده میکنید فقط کافیست مشخصات دیتابیس را در سرویس جدید وارد کنید که در ادامه نحوه ی انتقال را خدمت شما آموزش می دهیم.

شروع انتقال

برای تکثیر سرویس خود ابتدا به داشبور سرویس مد نظر رفته و به قسمت تنظیمات مراجعه کنید و سپس گزینه ی تکثیر سرویس را بزنید.

سپس به مرحله ی انتخاب نام سرویس منتقل می شوید. در مرحله ی بعد میتوانید موقعیت ابری مدنظر را انتخاب کرده و سپس منابع و سررسید سرویس خود را اننتخاب کنید و در مرحله ی نهایی مشخصات سرویس انتخابی را مشاهده میکنید و با کلیک بر روی "ایجاد سرویس" سرویس شما تکثیر می شود.

در صورتی که از سرویس دیتابیس جداگانه استفاده میکنید کار انتقال شما به پایان رسیده است و میتوانید به مرحله ی آخر یعنی اتمام انتقال مراجعه کنید.

توجه

با توجه به حجم برنامه شما زمان انتقال نیز متغیر می باشد.

انتقال سرویس اشتراکی

بعد از ایجاد و فعال شدن سرویس جدید، در صورتی که از دیتابیس اشتراکی استفاده میکردید به دیتابیس سرویس اول مراجعه کنید و با فعال کردن phpmyadmin از دیتابیس خود ( نام دیتابیس را میتوانید از بخش مشخصات سرویس مشاهده کنید.) export گرفته و به سرویس جدید رجوع کنید و با فعال کردن phpmyadmin بک آپ گرفته شده را در دیتابیس خود ( نام دیتابیس را میتوانید از بخش مشخصات سرویس مشاهده کنید.) import کنید.

اتمام انتقال

سپس برای اطمینان از انتقال، فایلهای موجود در مدیریت فایل ها و دیتابیس سرویس خود را بررسی کنید، بعد از اطمینان حاصل کردن از انتقال در صورتی که روی سرویس اول، دامنه ست کرده اید آن را حذف نموده و به سرویس جدید منتقل کنید سپس میتوانید سرویس اول خود را خاموش کرده و تست برنامه خود را انجام دهید.