نمایش سایدبار

متغیرهای محیطی (env)

متغیر های محیطی به شما کمک می کند، یکسری مقدار از بیرون سرویس برای سرویس خود تنظیم کنید و از آن در کد های خود استفاده کنید. برای مثال می توانید متغیری با نام DEBUG بسازید و از سطح کد مقدار آن را بررسی کنید و با توجه به مقدار آن رفتار های مختلفی را تعریف کنید.

یکسری از سرویس ها به صورت پیشفرض از فایل .env برای مدیریت Environment Variables استفاده می کنند که شما می توانید بجای استفاده از آن مستقیم از env های چابکان استفاده کنید تا مدیریت آن هارا ساده کنید. البته می توانید از هردو در کنار هم نیز استفاده بفرمایید که در استفاده از هردو باید به این این نکته توجه داشته باشید که سرویس شما الویت خواندن متغیر های محیطی آن به چه صورت می باشد. (برای مثال ممکن است در فایل .env متغیر DEBUG را با مقدار True داشته باشید اما در متغیر های چابکان آن را با مقدار False داشته باشید)

برای دسترسی و تغییرات در متغیرهای سرویس های ابری چابکان کافیست از صفحه سرویس ها، وارد سرویس موردنظر خود شوید و از منوی کناری روی تنظیمات کلیک کنید. اگر سرویس شما از متغییر ها پشتیبانی کند باید در این صفحه قسمت متغیر های محیطی مشاهده بفرماید. که با زدن روی دکمه افزودن متغیر می توانید متغیر جدیدی را به سرویس خود معرفی بفرمایید

توجه: بعد از تغییرات روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک بفرماید تا تغییرات انجام شده در سرویس شما اعمال شود.

توجه: بعد از هربار تغییر سرویس شما مجدد استقرار داده می شود